Crash Bandicoot - vačnatec poprvé

17. října 2012 v 17:01 | Gamerka007 |  Konzolové hry
Snad každý, kdo vlastní nějakou konzoli zná hry s Crashem Bandicootem. První hry od vývojářů Naughty Dogs (mají na svědomí i známého Jaka a Daxtera) vyšly na Playstation 1 - byly to Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back a Crash Bandicoot 3: Warped. Osobně jsem hrála druhý a třetí díl a dodnes si je ráda zahraju, něco vám o nich tedy povím. Příběh pro hru není příliš důležitý, ale pro zajímavost vám ho přiblížím.

Ve druhém díle se zloun Cortex ocitne v jeskyni se zářivými krystaly. Ve své laboratoři zjistí, že tyto krystaly mají zvláštní
ničivou sílu a sestrojí stroj "Cortex Vortex". K jeho zprovoznění potřebuje 25 těchto krystalů. Stroj má vymýt mozky všech na zemi a udělat z nich Cortexovu armádu. Cortex chce využít Crashe Bandicoota k získání těchto krystalů, řekne mu, že by mohly zničit zemi a musí mu je tedy všechny donést, aby tomu zabránil. Zároveň mu však Doctor Nitrus Brio řekne o drahokamech, které by také měl sbírat. Hra končí tak, že tento Doctor sestrojí laser, kterým Crash zničí Cortex Vortex a Cortexovu vesmírnou stanici.


Ve třetím díle trosky vesmírné stanice spadly na ostrov, kde probudily zlého ducha jménem Uka Uka. Zavolá si Cortexe kvůli selhání v získávání krystalů. Dále Doctor Nefarious Tropy sestrojí stroj času, díky kterému mohou znova hledat krystaly a drahokamy. Aku Aku zburcuje Crashe a Coco a řekne jim o osvobození jeho zlého dvojčete Uka Uka a snaží se najít krystaly dříve než Cortex. Hra končí pokažením stroje času a Cortex, Tropy a Uka Uka jsou uvězněni v časoprostoru.

A jak se tedy hra hraje? Crashe ovládáte šipkami nebo analogovou páčkou na gamepadu, a čtyřmi akčními buttonky v pravé části gamepadu provádíte skoky, otočky a klouzání. Jednoduché, že? Jednotlivé levely těchto dvou her jsou velice různorodé, procházet se budete v džungli, ale také v kanálech, jezdit na medvědovi v ledových levelech, potápět se v moři, přeskakovat meče nebezpečných středověkých rytířů (když vás přeseknou, nohy Crashe samy odpochodují, velice vtipné), uhýbat kouzlům čarodějů, jejichž kouzlo vás okamžitě promění v žáby, dále jsou zde městské levely se spoustou nebezpečných elektrických potvůrek a laserů, prehistorické levely kde se projedete na malém dinosaurovi a také levely kde budete závodit na motorce! Ve třetím díle je také v několika levelech hratelná Crashova mladší sestra Coco s kterou se projedete na tygříkovi nebo vodním skútru.
V každém levelu musíte najít onen růžový krystal, bez něho nemáte splněné projití levelu. Dále když se vám povede rozbít všechny bedny získáte čirý drahokam. V některých levelech je k nalezení i barevný. Ten však ne vždy je zcela na očích, bývá v tajných portálech, které je těžké najít a mnohdy je potřeba splnit i nějakou speciální podmínku, jako například nerozbít cestou žádnou bednu. Dále je ve třetím díle možné ještě získávat klíče za projití levelu na čas. Aktivováním módu na čas se bedýnky s jablky změní na žluté krabice s číslem. Ty vám na pár sekund zastaví odpočítávání času.
A jaké jsou druhy těch beden? I zde jsou totiž krabice co vám mohou uškodit. Normální hnědé bedny, s otazníkem, bez nebo svisle pruhované (na ty je potřeba několikrát skočit) obsahují jablka a můžete je bez obav rozbít. Za každých 100 jablek získáte jeden život. Dále existují hnědé bedničky se životem nebo také s již zmíněným Aku Aku, který vás ochrání před některými typy zranění (při spadnutí do jámy moc platný není). A teď ty zlé bedničky. Jsou dva typy. Nitro, jsou výrazné zelené barvy a NESMÍTE se jich dotknout. Okamžitě vybuchnou, ochrání vás jen Aku Aku. A druhý typ jsou TNT, na ty můžete skočit a spustit tím odpočítávání. Tři sekundy a vybuchnou.
Dle popisu se vám můžou tyto hry zdát lehce stereotypní, ale pravdou je, že než vás hra omrzí, tak ji máte přehranou od začátku do konce. 25 levelů (a pár bonusových po dokončení hry) dáte při troše snahy do týdne i s většinou drahokamů a klíčů. Nicméně spousta lidí které znám nezůstala jen u jednoho přehrání, vždy přišel čas, kdy se jim stejně jako mně zastesklo po těchto jednoduchých, oddechových a přitom tak zábavných hrách.
Pokud vás tyto hry zaujaly, ale nemáte Playstation a kamarády kteří by doma tyto staré vykopávky měli, nezoufejte. Playstation 1 se dá velice snadno emulovat v počítači a konkrétně tyto hry tam fungují bezchybně. Bude-li zájem můžu některý článek těmto emulátorům věnovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Znáte a hráli jste někdy jakoukoliv hru s Crashem Bandicootem?

Ano a baví mě 75% (9)
Znám, ale nehrál/a jsem 8.3% (1)
Hrál/a jsem a nebavilo mě to 0% (0)
V životě jsem o něm neslyšel/a 16.7% (2)

Komentáře

1 Miss No Strong Miss No Strong | 20. října 2012 v 14:34 | Reagovat

Božee,miluju Crashe! :D vždycky si ho ráda zahraju :)

2 Viollet Viollet | Web | 3. listopadu 2012 v 16:20 | Reagovat

Trojku smažím už týden!!! A nemožu se dostat cez jedneho bose, sviňa. A eště hraju ten Racing, též jsem se kousla jaksi. Být děckem, tak si u toho dávno rozvalím hlavu.

3 gamerka007 gamerka007 | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 16:25 | Reagovat

[2]: A který boss ti nejde? Zkoušela jsi se podívat na www.gamefaqs.com ? Je tam i návod na crashe:)

4 darko darko | 21. ledna 2014 v 16:57 | Reagovat

jkhhlhl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama