Cooking Mama 1 a 2

12. ledna 2013 v 19:02 | Gamerka007 |  Nintendo DS
Cooking Mama je hra pro Nintendo DS, která však velice dobře funguje i na pc v emulátoru (konkrétně v emulátoru DeSmuME). Dílů této hry je už více (já vím minimálně o čtyřech), zatím jsem však zkoušela první dva. Oba díly jsou, jak už název napovídá, o vaření. Vyberete si jídlo a plníte jednotlivé úkoly v časovém limitu, abyste ho uvařili co nejlépe. Pokud se vám povede, tak se většinou odemkne nějaký nový recept. Jak v prvním, tak druhém díle je jídlo vykresleno docela pěkně a většinou jde poznat o co jde.
Druhý díl je na tom však přecijen o něco lépe. Na druhou stranu na mě ale trošku rušivě působilo to duhové pozadí a celkově první díl mi přišel malinko přehlednější.
Úkony, které musíte provést při přípravě jídla se liší počtem i druhem. Krájení, loupání, strouhání, sypání, cezení, vaření, smažení, pečení, potírání, válení těsta, vykrajování a mnoho dalších činností. V obou dílech tyto činnosti provádíte na čas.
Ve druhém díle mi přišlo snazší tento časový limit dodržet a vykonávaných činností je více. Navíc zde máte bonusy i za to, že perfektně provedete nějaký, byť malý, úkon. Sbíráte za to hvězdičky a za každých 5 dostanete dáreček. Bývá to něco na oblečení, či třeba nová tapeta do kuchyně. Celou kuchyň i hlavní postavu si tak můžete přizpůsobovat, což v prvním díle chybí. Plus je zde i soutěžní mód, kde můžete sami nebo s přáteli překonávat rekordy v jednotlivých činnostech.
Po dokončení všech úkonů se občas ještě naskytne příležitost si jídlo naaranžovat dle sebe. Poté přijde vyhodnocení a ukázka výsledného produktu. Dle vaší šikovnosti pak dostanete body a podle nich medaili. V prvním díle je možnosti i některá jídla kombinovat, takže jídlo může vypadat vskutku bizarně. Třeba takové špagety s makrelou asi hned tak neuvidíte.
Ve druhém díle je navíc mód, kde můžete hrát i za jiné postavy - tátu, babičku, kamarády..., každý má svých několik jídel, která umí udělat. Těžší je to však v tom, že pokud některou činnost pokazíte, tak musíte začít odznova, narozdíl od normálního módu, kde se vám pouze odečtou nějaké body. Na konci pak ostatní členové rodiny vaše jídlo ochutnají a obodují vás. Poté dostanete i nějaký předmět, stejně jako z dárku za hvězdy. Navíc se může zpřístupnit nějaký další člen a recepty. Tento mód mi přišel docela povedený a poskytuje opravdu motivující výzvu, pokud tuto hru zkusíte, tak sami uvidíte, jak budete jeden recept zkoušet stále dokola, dokud se vám nepovede. Pohled na nepořádek v kuchyni, či ohořelou troubu opravdu není příjemný:)
Graficky je hra laděná ryze pro dívky a to zejména pro ty mladší. Těm tuto hru také vřele doporučuji. Vařit je sice nenaučí, ale třeba získají alespoň kladný vztah k vaření:) Receptů je v obou hrách dostatek, takže na pár večerů bude o zábavu postaráno:) A který díl se mi zdá lepší? Rozhodně druhý, více herních možností, více motivace hrát dál a barevnější vzhled.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama