Únor 2013

Králíček

23. února 2013 v 21:59 | Gamerka007 |  Takové všelijaké plkání
Tímto článkem bych se chtěla omluvit za svou neaktivitu. Měla jsem totiž nemocného králíčka a v pátek, 22. 2. 2013 jsme ho museli nechat uspat:( Měl pravděpodobně encefalitozoonózu. V neděli jsme slyšeli ránu a mysleli jsme, že se jen praštil o skříň, protože to bylo takové rozlítané trdlo, které v radostném skotačení dokázalo vrazit do všeličehos, tak nám nepřišlo divné, že trochu pajdá a padá, protože jsme se s tím už setkali a byla to jen odřená nožka. Jenže během týdne začal natáčet hlavičku na jednu stranu a ve čtvrtek se k tomu přidaly křeče. Prostě se svalil na zem a začal se nekontrolovaně válet, mlátit se o nábytek a pak se vždy jen z posledních sil odplazil pod postel a hlasitě oddechoval. To jsme věděli, že je zle. Po přečtení několika článků o této nemoci a zjištění, že prakticky nelze vyléčit, jen utlumit a kdykoliv může znova propuknout, jsem i já, ačkoliv jsem zastánce boje o život zvířátka, pokud je jen trochu možné ho uzdravit, uznala, že takové trápení si nezaslouží. Po sedmi hodinách pláče a notné dávce neurolu se mi naštěstí podařilo zaspat (ano, jsem cíťa) a hned další den jsme vzali našeho miláčka k veterináři s tím, že ho jdeme asi nechat uspat. Ten nás k léčbě ani nepřemlouval, když mu máma popsala příznaky a četnost záchvatů křečí. Řekl, že by bylo skvělé kdyby všichni chovatelé byli tak zodpovědní a že jsme pro něho udělali nejlepší možné rozhodnutí. Jiní by ho prý klidně nechali umlátit o nábytek. Zároveň jsme dostali pochvalu, jak poctivě jsme chodili na očkování a že tak vzorné chovatele by si přál pořád a že si určitě máme zase nějaké zvířátko pořídit. To nás aspoň trochu uklidnilo a pomáhá nám to smířit se s Bobinčinou smrtí. Doufám, že je jí ve zvířecím nebíčku dobře. Má tam spoustu našich dalších kamarádů, tak snad si spolu rozumí. Moc mi chybí hlavně při učení, byla jsem zvyklá že mě semtam dloubla, vykoukla na mě zpoza závěsu u dveří nebo se prostě přitulila, měli jsme ji totiž pořád volně puštěnou. Bylo to takové příjemné potěšení, povzbuzení, teď mě to nutí jen chodit po bytě tam a zpátky, působí to tu hrozně mrtvě:( Byl to opravdu miláček.

Karetní Monopoly Millionaire DEAL

10. února 2013 v 19:47 | Gamerka007 |  Stolní hry
Každý, kdo nežil posledních 60 let v jiném vesmíru, jistě zná Monopoly. Já si v poslední době oblíbila zejména jejich karetní verzi, která se hodí hlavně když je méně času, protože klasické Monopoly se často natáhnout na několik hodin. Karetní nám vždy trvaly zhruba půl hodiny:)
Celá hra je v opravdu miniaturní krabičce (šířka 9 cm) a obsahuje 110 karet a návod, který však ani netřeba číst, protože je vše přehledně vypsáno na nápovědních kartičkách. Na začátku se rozdá pět karet a při každém tahu si dobíráte další dvě. Během tahu smíte vyložit až tři karty a nikdy vám nesmí zbýt v ruce více než sedm karet. Ve hře jsou tři druhy karet. Peníze, nemovitosti a akční karty. Vás by nejvíce měly zajímat peníze, protože cílem hry je získat 1 milion. Toho dosahujete tím, že si vždy vyložíte každou kartu peněz, která vám přijde do ruky, do svého banku, dále vybíráním nájmu a pomocí škodících akčních karet, jako je třeba mám narozeniny (od každého hráče dostaneš 50 tisíc) nebo vymahač dluhů (od jednoho hráče dostaneš 300 tisíc!!!). Veselá je však kartička Říkám ne!, která dokáže znegovat jakoukoliv zahranou akční kartu. Vážně docela naštve když vám tím někdo zhatí vítězství, které bylo na dosah ruky a sám vás ve svém tahu řádně obere:)
Abyste mohli vybírat nájem, musíte mít vyložené nějaké nemovitosti. Karty nájmu mají vždy určité barvy, takže je můžete aplikovat jen na některé nemovitosti. Stejně jako v normálních monopolech zde získáváte sady až tří karet stejné barvy a zvyšujete tím výši nájemného. Nemovitosti mají opravdu nádherné názvy jako třeba Rajský ostrov, Dobrodružný park, Surfařská zátoka nebo Zámecká vyhlídka. V balíčku je i mnoho žolíků, většinou dvoubarevných, kterými můžete nahrazovat chybějící karty v sadě. Navíc je zde opravdu hodnotná zlatá sada, na které můžete získat vážně hodně peněz.
Líbí se mi také, že v této hře jsou peníze jen v hodnotě 50 000 a 100 000, jelikož v pravidlech je psáno, že drobné se nevrací, což byl velký problém u karetních monopolů v té klasické verzi, peníze byly v mnoha hodnotách a vážně hodně naštve když musíte mnohonásobně přeplatit částku, kterou máte dát, protože prostě jinou hodnotu nemáte. Zde k tomu dochází velice zřídka. Spíše se stane, že pokud nemáte peníze a platíte tudíž nemovitostí, tak nemáte nemovitost v přesné hodnotě a opět něco přeplatíte, ale málokdy je rozdíl tak velký, aby se kvůli tomu hráči naštvali, jako k tomu docházelo u nemilionářské verze:) Proto jestli se chcete bavit a ne hádat, tak vřele doporučuji tuto verzi, má vychytané mouchy, snadná pravidla a překrásný design:) Plus je to skvělá cestovní hra, 110 karet vás opravdu nezatíží:)

Úvod do nové rubriky

8. února 2013 v 20:13 | Gamerka007 |  Stolní hry
Napadlo mě udělat i kategorii stolní hry, jelikož ne všichni mají potřebu pořád sedět u počítače, navíc stolní hry jsou skvělá věc pro báječný večer s rodinou i s přáteli:) Jaké hry máte rádi?:) karetní či klasické deskové? A dáváte přednost krátkým a jednoduchým párty hrám a nebo si rádi dáte i nějakou tu několikahodinovou strategickou hru? Budu ráda, když mi napíšete do komentů co máte nejradši. A o víkendu vám povím něco o karetní verzi jedné z nejznámějších her - Monopoly:)

Teddy factory

1. února 2013 v 12:42 | Gamerka007 |  Time management
K tématu týdne se mi opět hodí jedna zajímavá hra. Jedná se o továrnu na plyšové medvídky. Hra má dva módy, příběhový a survival. V příběhovém jste pracovník v továrně, který se snaží být natolik výkonný, aby vyrobil nějaké medvídky navíc a mohl je poslat sirotkům. Což šéfa začne přicházet docela draho, tak vás vždy po čase přeřadí do vytíženější továrny. Váš úkol je jednoduchý, na páse přijíždí různě barevné kousky medvídků (později ve hře i jiných zvířat, třeba slonů) a vy musíte poskládat medvídka ze stejné barevných kousků.
Dole máte lajnu dětí a měli byste přednostně splnit jejich požadavky, protože pokud vyprší čas, který vám dávají na výrobu jejich hračky, odečtou se vám body a navíc ztratíte možnost získat v tomto levelu povýšení. To zde slouží jako takový motivační prvek, pokud odejdou všechny děti spokojené, přibude vám hvězdička a octnete se na vyšší pozici. Hvězdičky zároveň slouží jako jakési životy. Nesmíte totiž dopustit, aby jakákoliv část dojela až na konec pásu, stane-li se tak, level končí a je vám stržena hvězdička a musíte level začít odznova. Od toho vás semtam může zachránit poskládání ozubeného kola, které pás zpomalí nebo na chvíli obrátí směr. Level končí, když vyrobíte zadaný počet plyšáků. Občas se v levelu vyskytne také nějaká vzácná hračka, pokud ji stihnete poskládat, zůstane vám ve formě trofeje.
No a nakonec v režimu survival prostě skládáte do zblbnutí, postupně přibývají stále nové a nové barvy a pás se zrychluje a hrajete tak dlouho, dokud nezazmatkujete a kousek medvěda nedojede na konec pásu. Hra mě moc bavila, ovládání je jednoduché (jen klikáte myší), všechno je hezky barevné, zkrátka krásná hra na odreagování a při navolení vyšší obtížnosti možná i na zvednutí krevního tlaku z napětí a neustálého opakování si ať to stihnu, ať to stihnu. Později ve hře totiž už vůbec není snadné stíhat všechno poskládat:) Zahrát si můžete zde http://www.bigfishgames.com/download-games/990/teddyfactory/index.html