Březen 2013

Elements Makeover: Earth Princess

15. března 2013 v 20:57 | Gamerka007 |  Flash hry
Jedná se o hru ze stránek www.oblikacky.cz , kde, jak už název napovídá, najdete samé malé hry o oblékání princezen, celebrit, líčení a nějaké ty obsluhovací hry nebo hry s roztomilými zvířátky. Koukla jsem do žebříčku nejhranějších her a řekla si, že teda zkusím něco co teď frčí. Na druhé příčce byla hra Elements Makeover: Earth Princess. Dostanete do parády dívku s naprosto zanedbanou pletí a máte z ní udělat krásnou princeznu.
K tomu vám poslouží mnoho pleťových masek, pára, voda, chladící maska na oči, pinzeta na obočí a podobně. Nanášení veškerých věcí probíhá pouze klikáním na určité části obličeje, ocenila bych spíše možnost provádět tahy štětcem a nanášet vše tak jak uznám já za vhodné. Když je pleť čistá a svěží, tak přichází na řadu šperky, oblečení a líčení.
Upravit lze vše od barvy očí až po šaty a účes. Na výběr je sice vždy jen pár možností, ale každá je opravdu pěkná a sladit je dohromady není problém. Jen oční stíny se mi zdály takové podivné a nějak se mi žádný k ničemu nehodil. To je však jen detail a skoro bych řekla, že je princezna hezčí bez nich.
Hra trvá jen chvíli a její využití mě napadá snad jen v inspiraci ohledně oblečení, šperků a líčení na ples. Protože všechny šperky a šaty vypadají víceméně elegantně a společensky. Nakonec se vám váš výtvor ještě předvede v lese se zvířátky, kde působí jako nějaká rozkošná víla.
Abych to shrnula, tak graficky působí hra velice příjemně a pokud vás baví/bavilo hrát si s panenkami, oblékat je, líčit je atd., tak se zřejmě dobře pobavíte. Mě osobně však trošku vyděsila ta péče o pleť, představa, že tohle všechno dělám na sobě, tak je celý den pryč a na obličeji by mi snad ani nezbyla kůže:D Hru si můžete zahrát zde http://www.oblikacky.cz/hry-online/1860/make-up-a-makeover-hry/elements-makeover-earth-princess/

Moje nová myš - Trust GXT 25

13. března 2013 v 10:19 | Gamerka007 |  PC, konzole a příslušenství
Nedávno se mi opět pokazila myška - již několikrát za sebou mi u myši odešlo kolečko. U levných jsem to tak nějak očekávala, i když u jedné co měnila barvičky mě to mrzelo, jelikož v době reklamace už se nevyráběla, takže jsem nemohla očekávat nový kus. Říkala jsem si, že tedy zainvestuju do lepší myši a vybrala jsem si A4tech v domnění, že něco vydrží, no šeredně jsem se spletla a do roka a do dne jsem reklamovala znova. Takže jsem si řekla, že dlabu na značky a recenze a vyberu si co se mi zamlouvá vzhledem, funkcemi, či prostě jen cítím, že je pro mě vhodné. A4tech mě trošku zhýčkala, takže už se neobejdu bez tlačítka na dvojklik a bočních tlačítek pro listování tam a zpět v prohlížeči. Tudíž sem se po nějaké takové poohlížela. Do oka mi padla myš Trust GXT 25. Byla dokonce skladem, tak hned jak mi vrátili penízky za pokaženého hlodavce, tak jsem si ji koupila. I balení mě velice nadchlo, miluji ty krásné krabičky, které mají zejména herní myši, kochám se tím vždycky půl dne.
Velikým plus pro mě je záruka 3 roky. Vždy, když narazím na takto bez příplatku prodlouženou záruku, mám pocit, že výrobce si je tímto výrobkem jist a je kvalitnější než jiné jeho výrobky. Navíc má pozlacené USB. Designově je myška taky velice pěkně zpracovaná, kombinace matného i lesklého plastu vypadá velice efektně a na konci kabelu kde je zasazené USB je navíc vyrytý nápis Gaming Series. Je to takový ten milý detail, který je naprosto k ničemu a stejně se jím budete půl hodiny kochat. Citlivost lze nastavit tlačítkem DPI a má čtyři stupně od 800 až do 2000 DPI. Osobně využívám třetí stupeň, který je asi 1600 DPI. Nechybí samozřejmě mé milované tlačítko pro dvojklik a z boku dvě tlačítka pro vpřed a zpět v prohlížeči. Kolečko nepůsobí úplně jistě, je takové viklající se, ale roluje dobře, takže uvidíme jak dlouho vydrží, na reklamaci mám celé tři roky:D Myška se ale velice dobře drží, není příliš vysoká, takže vám nevisí zápěstí ve vzduchu, veliká také příliš není, takže padne i do mé malé dámské ručky a palec do ní taky pěkně zapadne, na levém boku je prohloubená a dole protažená do strany, takže se tam palec pěkně opře. Všechna tlačítka jsou snadno dostupná a zatím se mi nestalo, že bych třeba ty boční omylem mačkala, jsou citlivá tak akorát. Pod myš však vřele doporučuju nějakou podložku. Na lesklém povrchu může hůře fungovat. Osobně s tím příliš problém nemám, ale na internetu na to mnoho lidí nadává, tak mi přijde vhodné na to upozornit. Mně se nejvíce osvědčila podložka s gelovým vypodložením pod zápěstí. Je vážně pohodlná i při dlouhém sezení u počítače, ruka mě už vůbec nebolí a zápěstí otlačené od desky stolu je už taky minulostí:) Ovšem návštěva vždycky kouká trošku divně, jelikož jsem si vybrala podložku s manga holkou, kdy gelová výztuha ztvárňuje zadeček. Ale pohodlí je pohodlí a prsa mi přišla ještě divnější:D
Myška po této podložce klouže velice dobře. Dále na myši oceňuji tlustší a kvalitně vypadající kabel. Nekroutí se více než je nutné a vypadá opravdu bytelně. Je také jakoby vroubkovaný. Povedlo se mi ho omylem skřípnout pod chladící podložkou na notebook a když jsem ho vytáhla tak jsem z toho měla málem smrt, protože tam byla opravdu hluboká rýha. Ovšem během minutky se vzpamatoval a rýha je téměř neznatelná, obyčejný kabel by podle mě byl už napůl:D Příště si na to musím dát pozor. Pro ty co teď nechápavě kroutí hlavou proč nemám bezdrát - nevěřím mu a měnit pořád baterky, to bych z toho zešílela. Zejména, když by mi došly uprostřed hry:D Kabel je jistota. A cena této myšky je také více než příznivá - já ji koupila za 291 Kč.

Dino Restaurant

8. března 2013 v 23:24 | Gamerka007 |  Flash hry
Stránkami s flash hrami se to na internetu jen hemží, tak není divu, že jsem zase jednou narazila na nějakou zaměřenou na dívky. Jedná se o www.hryprodivky.cz , samozřejmě jsem nemohla nechat bez povšimnutí kategorii her "vaření" a různé obsluhovací hry, jelikož mě moc baví všelijaké barevné restaurace a hraní si na kuchaře či číšníka. Na první pohled mě zaujala hra Dino Restaurant.
Ocitáte se v roli roztomilého růžového dinosaura vlastnícího jakýsi fast food. Jednou nabízí sushi, jindy pizzu, pak sladkosti a nebo třeba hamburgery. K tomu musí podávat limonády a také pochutiny jako jsou různé nanuky, kornouty, dortíky atd. To by příliš těžké nebylo, ale požadavky zákazníků se ze dvou věcí velice brzy rozšíří na tři a obsluhovat už nebudete pouze jednotlivce, ale třeba čtyři dinosaury naráz. Trpělivost jim dochází velice rychle a tak budete nejspíš o spoustu zákazníků přicházet. Nic se však neděje, jelikož úkolem každého levelu je vydělat určitou částku a pokud se příliš neloudáte, tak vás těch pár stržených dolarů za naštvané zákazníky vůbec nemusí trápit.
Levelů je sice ve hře jen pár a celá hra mi trvala snad asi jen dvacet minut, nicméně po celou tuto dobu budete zaujatě a zběsile klikat. V tom zběsile je však maličký háček, dokázala bych klikat i rychleji, leč dinosaurus je docela pomalý a tak jsem občas jen zoufale koukala jak mizí zákazníci jen proto, že dinosaurus prostě nestíhá tak rychle reagovat. Ale o to je to větší adrenalin, když se snažíte i přes všechny překážky splnit každou objednávku. A pokud potřebujete vyloženě vypnout nebo přestat myslet na nepříjemné věci, tak si tuto hru zkuste. Asi tak od třetího či čtvrtého levelu opravdu nebudete mít čas myslet ještě na něco jiného. Hru si můžete zahrát či stáhnout zde http://www.hryprodivky.cz/h/dino-restaurant

Alex Gordon

5. března 2013 v 17:57 | Gamerka007 |  Adventury
Po dlouhé době jsem se konečně dostala k nějaké té hře a udělala si na ni trošku času:) Alex se vypraví se svou sestrou hledat poklad. Naleznou barevný amulet, jenže pak začne zemětřesení, kameny z amuletu zmizí a zvláštní tvorové Alexovu sestru unesou. Ten se tedy vypraví nejen najít kameny do amuletu, ale i zachránit svou sestru. K tomu vám pomáhají tučňáci, kteří vám dávají rady co a jak ve hře překonat, zabít, rozbít... a roztleskávačky (?!), které zde fungují jako checkpoint, když kolem nich proběhnete. Nejdůležitější věcí v každém levelu je asi sbírání mincí. Ty potřebujete k vylepšování vašeho ostrova. Myslím, že na takovém krásném ostrově bych se sama s chutí zabydlela:)
Dále je také důležité hledat skrytá místa, tam na vás většinou čeká velká spousta zlaťáků, nějaké drahokamy, hvězdy a také žetony a srdíčka se životy. Občas ale také nějaký nebezpečný nepřítel.
Nepřátel je mnoho druhů, většinu však lze porazit tím, že jim skočíte na hlavu. Kolem některých se však lze také tichounce proplížit. Případně ve vodě vám žádné skákání nepomůže, vodní potvory musíte porazit rychlým plaváním. Prostě do nich vrazit s držením CTRL. Což však ale spotřebovává mnoho kyslíku, takže v podvodních levelech musíte být velice opatrní a ukazatel stále sledovat.
Tím se dostáváme k poměrně příjemné rozmanitosti levelů. Grafika levelů je velice jednoduchá, avšak barevná a přehledná, tudíž to vůbec nepovažuju za mínus. Prostředí se vždy po pár úrovních mění, takže navštívíte denní i noční pláž, oblasti se spoustou zeleně, podmořský svět, ale i třeba sopku, kde budete muset skákat přes žhavou lávu.
Levely jsou poměrně krátké, ale je jich mnoho, takže se nebojte, že hru dohrajete během hodinky. Navíc mnoho levelů si určitě s chutí zopakujete, jen abyste našli, které skryté místo vám uniklo. Co na hře také oceňuji je jednoduché ovládání, přičemž si můžete zvolit, zda budete hru ovládat myší nebo klávesnicí. Obě možnosti jsou rychle naučitelné bez toho abyste si neustále otloukali hlavu o plošinky na které máte vyskočit. Obtížnost úrovní se také postupně zvyšuje. Nepřátelé jsou rychlejší, je jich více a pod vámi i nad vámi se objevuje stále více nástrah, které vás mohou zranit. I přesto je ale hra poměrně oddechová a zvládnou ji i nezkušení hráči a děti, kterým se určitě bude líbit barvité prostředí a hlavní hrdina, který je vlastně roztomilá lasička, kočka, či něco podobného:) Hru si můžete celou zdarma stáhnout a zahrát zde http://www.myplaycity.com/alex_gordon/