Overlord

2. května 2013 v 18:59 | Gamerka007 |  Adventury
Overlord je originální a zábavná adventura s prvky RPG. Ocitnete se v roli temného pána a vaším úkolem je sehnat po světě všechny věci nutné pro opravu vaší věže, ze které můžete vládnout a konat zlo. Tedy, pokud budete chtít. V této hře si totiž můžete volit, zda budete zlý až do morku kostí anebo občas i někomu pomůžete a raději si užijete jejich oddanost. K tomu vám pomáhají malí barevní služebníci, kteří mají podobu jakýchsi rozverných goblinů. Ovládají se pouze klikáním myší a vyskytují se ve čtyřech barvách - hnědé, červené, zelené a modré. Barva určuje jejich schopnosti i sílu v boji. Ze začátku však máte k dispozici pouze hnědé služebníky. Ti jsou však nejsilnější a hodí se v každé situaci, ať už jste na území plném nepřátel nebo si potřebujete odnést nějakou tu součást věže, či vylepšovací "věcičku". Goblini projevují nad "věcičkami" obrovské nadšení a podle mě mají proč, "věciček" je hned několik druhů. Červeně zářící sloup zvýší vašemu Overlordovi zdraví, s modrou září zase zvýší manu a nakonec žlutě zářící zvýší počet služebníků, které můžete mít sebou. Mohou mít však i jiné tvary, ty pak slouží k vylepšení služebníků nebo vašeho ohnivého kouzla, kdy se od směšných ohnivých kouliček dopracujete až k parádnímu plamenometu. Opravdu radost pohledět na to, jak v mžiku usmažíte několik nepřátel. Z nepřátel vypadnou svítící barevné koule. Ty vám služebníci s potěšením přinesou, jelikož se jedná vlastně o jejich životy, s každou sebranou koulí se vám zvyšuje počet služebníků ve svatyni, ze které se vyvolávají. Nemusíte se proto bát bezhlavě se vrhnout do boje, protože co to je třeba 15 mrtvých služebníků, když ve svatyni na vás čeká dalších dvě sta? Služebníky však musíte zabíjet i dobrovolně. Jejich síla totiž dokáže posílit vaše zbraně i zbroj. A jelikož jsou vám naprosto oddaní, tak do tavící pece naskáčou sami a s radostí, stačí jen zvolit počet.
Od začátku hry vás také budou provázet rady nejstaršího z goblinů - Gnarla. Má specifický humor, ostatně jako všechny postavy v této hře. Nad některými dialogy se opravdu nelze nepousmát:)
Jak už jsem zmínila, je nutné opravovat věž. Tu si však také můžete částečně upravovat a měnit její vzhled. Ten ovlivníte především tím, jakou ženu si vyberete. Pokud hodnou, bude vaše věž vypadat spíše královsky se spoustou růží. Ale pokud zlou, věž bude temná, honosná a opravdu strašidelná. Touto volbou také ovlivníte i konec hry. Ten se liší právě podle toho jakou ženu jste si vybrali a jak moc zkažení jste se rozhodli být:)
Hru rozhodně doporučuji, pokud hledáte něco originálního a příjemně zábavného. Ohodnotila bych 8/10, bodík srážím za to, že se semtam nějaký goblin zasekne kde nemá nebo že začne něco napadat i když nechcete (to se týká především těch ohnivých) a ještě jeden bodík proto, že hra by se dala propracovat i více, ocenila bych více možností rozvoje hrdiny nebo například nějaký trénink goblinů, prostě pár drobností by se tam ještě hodilo, ale i přesto je hra opravdu dobrá, skvěle hratelná a hlavně opravdu chytlavá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Games VKXtreeme Games VKXtreeme | E-mail | Web | 14. května 2013 v 21:38 | Reagovat

skvělá hra

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama